:::::::HAMZEVİ VE ŞEYH SEFA:::::::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:::::::HAMZEVİ VE ŞEYH SEFA:::::::

resim koymak istiyorsanız forumda A harfini işaretleyiniz

AnasayfaLatest imagesGaleriKayıt OlGiriş yap

pkk örgüt elemanlarından itiraflar

YazarMesaj
hamzevi

Ülke : türkiye

pkk örgüt elemanlarından itiraflar Empty
MesajKonu: pkk örgüt elemanlarından itiraflar   pkk örgüt elemanlarından itiraflar Icon_minitimePerş. Haz. 12, 2008 2:03 pm

H.G. 1978, 9 kardeş, Cahil pkk örgüt elemanlarından itiraflar Pdf_button pkk örgüt elemanlarından itiraflar PrintButton pkk örgüt elemanlarından itiraflar EmailButton
Çarşamba, 19 Eylül 2007

… Örgüt erkek elemanlarını bünyesinde tutmak için kadınlara yöneldi. Kadın elemanların sayısı artırılarak erkeklerin cinsel ihtiyaçları giderildi. Ve örgüt içinde tutulmaları sağlanmış oldu.

... Örgüt içinde köylü kökenliler aşağılanıyor. Guruplaşmalar var. İnsanlara değer verilmiyor. Yargısız infazlar var.

... Almanya ve İran örgüte çok destek veriyor. Ayrıca Suriye’nin de desteği devam ediyor.

... Örgütten ayrılmak isteyen çok kişi var. Konsey üyeleri, olanakları ellerinden gitmesin diye baskı, tehdit yalanlarla elemanları zorla örgütte tutuyorlar.

... Örgütün propagandalarından bende etkilenmiştim. Hep öldürüleceğim korkusu vardı. Ama, aksine bana çok iyi davrandılar. Döndüğüm için çok memnunum. Artık yeni bir hayat beni bekliyor.

... Terörist başı örgütte bir tanrı gibi görülüyor. Dünyada olmayan şeyleri o yaratmış, o bulmuş. Örgütte terörist başı yakalanana kadar hep silahlı mücadeleden bahsediliyordu. Terörist başı yakalandıktan sonra, örgüt yöneticileri tarafından silahlı mücadele laflarının bırakılıp, neden sözde bir demokratik Türkiye süreci başlatıldığını kimse anlayamıyor. Herkes bunun terörist başının idam edilmesini önlemek için söylendiğini düşünüyor.

... Örgüte katılmak isteyenlere kesinlikle örgüte gitmemelerini, onların yalanlarına kanmamalarını söylüyor, eğer illa kişiliklerini yok etmek istiyorlarsa da “Haydin, güle güle” diyorum
hamzevi

MesajKonu: Geri: pkk örgüt elemanlarından itiraflar   pkk örgüt elemanlarından itiraflar Icon_minitimePerş. Haz. 12, 2008 2:03 pm

Ö.Y. 1977, Ş.Urfa-Suruç Doğumlu, 10 kardeş. İ.O.3’den terk. pkk örgüt elemanlarından itiraflar Pdf_button pkk örgüt elemanlarından itiraflar PrintButton pkk örgüt elemanlarından itiraflar EmailButton
Çarşamba, 19 Eylül 2007

... Ben örgüte zorla kaçırılarak katılmıştım. Kendisi katılan arkadaşlarla yapmış olduğum konuşmalarda onların iş imkanı, ailelerine para yardımı yapılacağı gibi vaatlerle kandırıldığını öğrendim.

... Örgüt içinde çok fazla guruplaşma ve adam kayırma var. Herkes kendine bir imparatorluk kurmuş ve bu yaşantıdan vazgeçemeye niyetleri yok. Durmadan demokrasiden bahsediliyor ama uygulamada tam bir krallık ve imparatorluk yönetimi var. Örgüt yöneticileri kendilerine bir rahatlık sağlamış ve bu rahatlığı bırakmaya niyetleri yok. Bizlerin çektiği acılar ve sıkıntılar umurlarında bile değil.

... Örgüte İran, Suriye ve Avrupa Devletleri destek veriyor. Örgüte para Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızdan vergi adı altında zorla toplanıp Suriye, İran ve Ermenistan üzerinden geliyor.

... Örgütten daha önce iki defa kaçmaya çalıştım ama yakalandım. Üç ay bir mağaraya kapatıp devamlı işkence yaptılar.

... Örgütün üçte ikisi kaçmak istiyor ama korkudan cesaret edemiyorlar.
... Ben, örgüte katılmak gibi düşüncesi olan arkadaşlarıma veya sempatizanlarına şunu söyleyebilirim, sakın ha denemeyin hatta düşünmeyin bile. Hayatınızı karartmak istemiyorsanız bunu kesinlikle yapmayın. Bu sözde kürtlerin mücadelesini verdiğini söyleyen örgüt, kürt düşmanı ve eli kanlı bebek katili bir terör örgütüdür.
hamzevi

MesajKonu: Geri: pkk örgüt elemanlarından itiraflar   pkk örgüt elemanlarından itiraflar Icon_minitimePerş. Haz. 12, 2008 2:04 pm

M.Ç.1978 doğumlu, 5 kardeş, Eğt.Fak.terk. pkk örgüt elemanlarından itiraflar Pdf_button pkk örgüt elemanlarından itiraflar PrintButton pkk örgüt elemanlarından itiraflar EmailButton
Çarşamba, 19 Eylül 2007

... Yunanistan’da Lavrion kampında eğitim gördüm. Yunanistan Hükümetinin sağladığı sahte pasaport, vize ve uçak bileti ile Rusya’ya gittim. Sibirya yakınlarında PKK tarafından satın alınmış bir kampta kaldım. Daha sonra Ermenistan ve İran üzerinden kampa geldim.

... Örgüte silahlar İran, Ermenistan ve Rusya’dan geliyor.

... Güçten düşen ve yaşlanan örgüt üyeleri örgütün kontrolündeki Makhmur kampına gönderiliyor.

... Örgüte inanç diye bir şey yok. Olanların ki de zamanla köreltiliyor.

... Örgüte artık Türkiye’den katılım yok gibi. Genelde Suriye ve İran’dan kandırılıp gelenler var. İnsanları daha iyi bir hayat vaadiyle kandırıyorlar.

... PKK artık dağılıyor. Örgüt içinde demokrasi felan yoktur. Yöneticilerin her söylediği doğrudur.

hamzevi

MesajKonu: Geri: pkk örgüt elemanlarından itiraflar   pkk örgüt elemanlarından itiraflar Icon_minitimePerş. Haz. 12, 2008 2:04 pm

M.Ç.1974 doğumlu, 9 kardeş, ilkokul mezunu. pkk örgüt elemanlarından itiraflar Pdf_button pkk örgüt elemanlarından itiraflar PrintButton pkk örgüt elemanlarından itiraflar EmailButton
Çarşamba, 19 Eylül 2007

… A.ÖCALAN’ın Türkiye Cumhuriyeti tarafından deşifre edilmemiş kişileri HADEP’e gönderme ve HADEP’in halkın güvenini kazanması talimatları var ve örgüte katılanların çoğu HADEP vasıtasıyla katılıyor.

... Doğru düzgün yemek yok. Sıcak yemek sadece pirinç var. Ama üst düzeydekiler canlarının istediğini yiyebiliyor.

... İran çok yardım ediyor. Hamile kalan kadın teröristleri kürtaj için bile İran’a gönderiyorlar.

... KDP ile PKK arasında anlaşma var. KDP olası bir savaşta Musul ve Kerkük’ü alabilmek için PKK’yı yanlarına çekmeye çalışıyor.

... Irak PKK elemanlarına yardımcı oluyor.

... PKK İran sınırında uyuşturucu ticaretiyle gelir sağlıyor.

... Örgütte İranlı, Iraklı, Rus ve Ermeniler de var.

... Kırsal alanda tamamen umutları kesilmiş. Savaşamayacaklarını onlarda anlıyorlar. Örgütün zamanla eriyeceği, parçalanacağına inanıyorum.

... Örgütte yöneticiler eskisi gibi hakimiyet kuramıyorlar. Yasak olan bir çok şey artık yapılıyor. Kadın erkek ilişkileri ve kaçışlar çok arttı.
hamzevi

MesajKonu: Geri: pkk örgüt elemanlarından itiraflar   pkk örgüt elemanlarından itiraflar Icon_minitimePerş. Haz. 12, 2008 2:05 pm

M.Ş.Y. Van 1981 doğumlu. 7 kardeş, İlkokul Terk pkk örgüt elemanlarından itiraflar Pdf_button pkk örgüt elemanlarından itiraflar PrintButton pkk örgüt elemanlarından itiraflar EmailButton
Çarşamba, 19 Eylül 2007

... Hadep ilçe teşkilatında PKK’yı öven dergiler, kitaplar okuttular. Hadep’te İnşaatlarda işçilik yaparak kazandığım paradan PKK’ya yardım için para alıyorlardı. Hadep’te Abdullah ÖCALAN ve gerillalar bizim için savaşıyor ve bizimde bunlara yardımcı olmamız gerekir diyorlardı.

... Hadep ilçe teşkilatı görevlilerinin İran’da kurdukları irtibatlar vasıtasıyla PTÖ’ne katıldım.

... Örgütteyken teslim olanlara işkence yapıldığını söylediler. Ben de bu korkuyla geldim. Bir karakola geldim ve beni çok iyi karşıladılar. Karakol Komutanı çok iyi davrandı. Yedirdi, içirdi ve banyomu yaptırdı. Sonra beni Yüksekova’ya gönderdiler ve orada da çok güzel karşıladılar. Örgütün anlattıklarıyla hiçbir ilgi yoktu.

.. Ben katılmadan önce beni gönderen insanlar ayrımcılık yok diyorlardı. Halbuki alt düzey ile üst düzey arasında çok fark var. Üst düzeydekilerin yemekleri farklı, televizyonları var. Bizim kaldığımız yere bakan Osman ÖCALAN’ın hayatı çok lükstü. Yanında 50 – 60 kadın terörist vardı ve onları kullanıyordu. İnsanları küçük görüyorlardı. Kürt devleti kurmak gibi bir şey yoktur. Bu bahanedir, yalandır ve hiç kimse buna inanmasın. Cemil BAYIK, Murat KARAYILAN, Nizamettin TAŞ, Osman ÖCALAN ve Kani YILMAZ kendilerini lüks yaşatmak için insanları kullanıyorlar. Abdullah ÖCALAN’da yakalanmadan önce onlar gibiydi. Alt düzeyde kadınlarla ilişki kurulması yasak. Üst düzeyde ise her şey serbest. Adaletsizlik ve haksızlık var. Civardaki köylüleri yakalayarak Talabine’ye bilgi veriyorlar diye işkence yapıyorlar. Yerlerde sürüklüyorlar, soğuk suya atıyorlar, mezarlarını kazdırıyorlar. 12 yaşında bir çocuğu bile öldürdüklerini gördüm. Kamp yakınından geçenleri bile soyuyorlardı. Bunlar gerçekten terörist.

... Kampta bir Alman doktor ve iki tane de Rus ve epey Ermeni vardı.

... Artık biz Türkiye Cumhuriyeti ile baş edemeyiz, savaşamayız diyorlar. Örgütten çok kaçan var.

... Doğru düzgün elbisemiz bile yoktu. Erzak yokluğundan dağlardaki otları yiyorduk ama üst düzeydekiler ise istedikleri her şeyi yiyebiliyorlar.

... İbrahim TATLISES, Hüyla AVŞAR, Azer BÜLBÜL ve Ferhat TUNÇ gibi sanatçıların örgütün yurtdışındaki hesaplarına para yatırdığını duydum. Ayrıca Yunanistan ve Rusya eylemlerin devamı için para yardımı yapıyorlar.

… Örgüte almak için kişilik yönü gelişmemiş cahil insanlar tercih ediliyor.

... Ağır yaralı veya yürüyemeyecek derecede hasta olanları olduğu yerde öldürüp gömüyorlar.

... Üstdüzey arasında gruplaşmalar ve bölünmeler var. Herkes birilerine yalakalık yapıyor. Hem şehricilik çok yaygın.

... Örgüt içinde homoseksüel ve lezbiyen ilişkiler çok yaygın.

... Grupların başındakiler çatışmalara bile girmiyor.

... Örgüt içinde inanç diye bir şey yok.

... Herkeste sıcak bir yemek, ana ve baba özlemi var.

... Ben kandırıldım. Kimliğime karşı çıktım, toprağıma karşı geldim ve güzel bir yaşam vaadiyle kandırılarak örgüte katıldım. Böyle olacağını bilsem hiç katılmazdım. Şimdi çok memnununum. Kimse kandırılmasın ve dağlara çıkmasın artık. Orada kim ölmüş, kim kalmış kimsenin umurunda değil. Teslim olduğum için çok mutluyum
hamzevi

MesajKonu: Geri: pkk örgüt elemanlarından itiraflar   pkk örgüt elemanlarından itiraflar Icon_minitimePerş. Haz. 12, 2008 2:05 pm

S.Ş. 1973 Aralık ilçesi doğumlu. İlkokul mezunu. 11 Kardeş. pkk örgüt elemanlarından itiraflar Pdf_button pkk örgüt elemanlarından itiraflar PrintButton pkk örgüt elemanlarından itiraflar EmailButton
Çarşamba, 19 Eylül 2007

... İran gizli servisi elemanları, araçları ile gelerek bizi Urumiye Şehri üzerinden K.Irak’a bıraktılar. İran gizli servisi örgüte her konuda destek veriyor.Örgüt mensuplarını araçları ile taşıyorlar ve örgüte araç, gereç, cephane, silah ve erzak konusunda yardım yapıyorlar. İran’da örgütün bir sürü evleri ve üç tane kampı var.

... Örgüt mensupları kamplardaki eğitimden sonra, Ermenistan’a gönderilerek adam kaçırma, uçak kaçırma, taciz, suikast, bilgisayar, sahte kimlik ve pasaport yapma gibi eğitimlerden geçiriliyorlardı. Örgütün bu ülkede temsilciliği, kampı var ve her türlü desteği görüyor.

... Örgütün Yunanistan’da kampları var. Mesela; füzeleri kullanan örgüt mensupları Yunanistan’da eğitildiler.

... Artık fırsatını bulan herkes kaçıyor. Kaçış nedenleri, aile özlemi, yaşanan şartların zorluğu, açlık, ilişkiye giren bayanların hamile kalması, örgüt elemanlarının geleceğinin olmamasıdır.

... Yiyebildiğimiz ekmek, kurtlanmış fasulye ve mercimekti. Giyeceklerimizi yama yaparak kullanıyorduk. Liderler ise istediği gibi yiyip giyiniyorlar. Lider kadro istediği gibi eleştirir, hakaret ve küfür eder. Diğerleri bu konuda hiç bir şey yapamaz. Başkanlık konseyi kendi aralarında yaptıkları toplantılara kimseyi almıyor. Aralarında büyük çekişmeler var.

... Örgüt kandırarak eleman temin ediyor. Örgütün HADEP’le sürekli ilişkisi var. Örgüt içinde homoseksüel ve lezbiyen ilişkiler çok var.Örgütte inanç, din hiç bir şey yok.

... Yaralanan örgüt mensupları Makhmur Kampındadır.1500 civarında yaralı ve sakat örgüt mensubu Makhmur Kampındadır. Burada kalan aileler ve örgüt mensupları PKK’nın kontrolündedir. Kamp Kani YILMAZ’ın sorumluluğunda bir üs olarak kullanılmaktadır. Kampta örgüt mensuplarına eğitim verilmektedir.

... Örgütü hiç bir zaman benimsemedim. Bunun için kaçarak Türk Adaletine sığındım. Örgüt içerisinde geçirmiş olduğum yılları yaşanmamış kayıp yıllar olarak görüyorum ve çok pişmanım. Herkese söylüyorum. Bırakın bu hayalleri ve geri dönün.
hamzevi

O. E. 1972 doğumlu. İlkokul Mezunu. 8 kardeş. pkk örgüt elemanlarından itiraflar Pdf_button pkk örgüt elemanlarından itiraflar PrintButton pkk örgüt elemanlarından itiraflar EmailButton
Çarşamba, 19 Eylül 2007

…Teslim olduğumda öldürülme ve işkence görme korkusu yaşadım. Ancak bunların tam tersine bir yaklaşım oldu. Böyle olacağını bilseydim daha önce gelirdim.

… silahlarımızı kampa bırakarak kaçmaya başladık. 1,5 saatlik bir yürüyüşten sonra Zeli’ye yakın olan İran’a bağlı bir karakola geldik. Birgün bu karakolda kaldık. İkinci gün İranlı askerler bizi Urumiye şehrinin girişindeki polis karakoluna getirip teslim ettiler.

... Sonunda İran gizli servisinde görevli iki memur bizleri hapisten çıkartıp Urumiye gölü kıyısında bulunan asker ve polis lojmanlarının olduğu yerdeki örgüte ait eve götürerek örgüt evi sorumlusu Rıza ALTUN’a teslim ettiler. Bir süre sonra İran gizli servisi görevlisi iki memur tarafından araçla Hakurk kampına götürülerek teslim edildik.

... İran’da hastahanelerde kolaylıkla tedavi görülebiliyor.

... Kamplarda, eğitimlerde, Abdullah ÖCALAN’ın cezaevinden avukatları aracılığı ile gönderdiği talimatlar okutulmaktadır. Bu talimatlarda HADEP faaliyetlerinin desteklenmesi ön plana çıkmaktadır. Bu aşamada HADEP’in halkla bütünleşmesi için çalışılır. Ben kendim İstanbul’dan kampa gelen HADEP’liler üzerinde çalıştım. Dağ kadrosu HADEP’e destek sağlamazsa HADEP başarılı olamaz. HADEP kadrolarına, dağ kadrosundan adamlar yerleştiriliyor. Örgütün HADEP ve İHD ile ilişkileri vardır.

... Örgüt içerisinde, önemli konular ve tüm eğitimler Türkçe yapılmaktadır.

... 2001 yılı Ağustos ayında toplanan Konferasta ; HADEP’in yaşanan süreçte etkisiz kaldığı, daha aktif hale getirilmesi ve Türkiye’deki diğer siyasi partilerle siyasi ittifaklar geliştirilmesi kararı alındı.

... Son iki yıl içerisinde, örgütten büyük kopmalar yaşanmıştır. Yaşam koşulları oldukça ağırdır. Destek eskisi kadar çok değildir. Giyecek ve yiyeceklerde kısıntı yapılmıştır. Benim geldiğim kamptan kaçmak isteyen çok kişi var.

... Gerek verilen siyasi eğitimlerde, gerekse normal yaşantıda, örgüt içerisinde dinin önemi yoktur. Eğitimlerde sürekli Ortadoğu örneği verilerek, geri kalmışlığın nedeni olarak hep din gösterilir ve dinin gelişme karşısında bir engel, baskı unsuru olduğu söylenir.

... Teslim olduğumda ve soruşturmam esnasında askerlerden sıcak yaklaşım, insanlık ve samimiyet gördüm. Bize örgütte hiç bu şekilde anlatılmadı. Bunun şaşkınlığını bir süre yaşadım. Yapmış olduğum faaliyetlerden pişmanlık duyuyorum. Devletimin bana göstermiş olduğu yaklaşımdan dolayı vicdan azabı çekiyorum. Halen benim geldiğim kampta bir çok kişi kaçma çelişkisi yaşıyor. Onlara da ulaşıldığında geleceklerine inanıyorum. Güvenlik güçlerinin beni öldüreceğinden korkuyordum ama korkularımın yersiz olduğunu gördüm ve anladım.
hamzevi

. M. 1973 doğumlu. Ortaokul 1 nci sınıftan terk. 8 kardeş pkk örgüt elemanlarından itiraflar Pdf_button pkk örgüt elemanlarından itiraflar PrintButton pkk örgüt elemanlarından itiraflar EmailButton
Çarşamba, 19 Eylül 2007
... İran gizli servisine ait araçlara bindirilerek Kuzey Irak sınırı yakınlarına götürüldük.

... örgüt içerisinde bir çok Suriyeli, Ermeni, Iraklı ve İranlı gördüm.

... Son dönemlerde örgüt „barış“ propagandası yapmaya başladı. Hesapta barış adımı atmış, sadece kendi yapısını korumaya çalışıyor. Kaçışları engellemeye çalışıyor.

... Kaçmalar çoğaldı. Herkes bir umutsuzluk ve belirsizlik içerisinde.

... Kendim kaçarak teslim oldum. Kaçmadan önce, örgütte bana söylenenler beni korkuya itmişti ama sevgi ve şevkatle karşılandım. Söylenenlerin doğru olmadığını gözlerimle gördüm. Şu anda gelecekten umutluyum, bundan sonra da ben bulunduğum her ortamda örgüt aleyhinde çalışacağım.

... Ben örgüte katılmadan önce oruç tutardım, namaz kılardım ama katıldıktan sonra oruç da tutamadım, namazda kılamadım. Çünkü örgütte böyle şeyler hoş karşılanmıyordu. Böyle şeyler yapanlar aşağılanıyordu.

... Zaten HADEP örgütün bir parçası gibi çalışıyor, gerekli takipleri yapıyorlar. Ben ordayken bazı HADEP’li yöneticilerin gelip tekmil verip gittiklerini gördüm, beni de bildireceklerdir. Bundan korkmuyorum ama yapıya bu konu gerçeğiyle yansımayacaktır. Bizim sağlıklı olmadığımızı, cezaevinde işkence gördüğümüzü söyleyeceklerdir

... Biz örgütte iken örgüt, Türk Güvenlik Güçleri ve Türkiye için bir çok anti propaganda yaparak örgüt mensuplarının beyinlerini yıkıyorlardı. Ben teslim olduktan sonra örgütün söylemiş olduğu hiç bir işkenceyle veya hiç bir hakaretle karşılaşmadım. Bunun tersi olarak bana şefkatle, kardeşçe davranıldı. Bana yaklaşımlarının, yanlış kararlarından dolayı hata yapan bir vatandaşı tekrar kazanmak amacının dışında olmadığını gördüm. Buna çok sevindim.
… Bu sayede de bundan sonra dört elle vatanıma, milletime hizmet edeceğim. Ben, örgütte geçen yıllarımı, hiç yaşamamış kabul ediyorum. Benim için kabus yıllarıydı. Ben, örgütteki dokuz yıllık faaliyetimden dolayı pişmanım.

pkk örgüt elemanlarından itiraflar
1 sayfadaki 1 sayfası